RKM
Regulačná klapka

RKM

RKM – Regulačná klapka slúži k regulácii prietoku vzduchu v hranatom potrubí pomocou škrtenia prierezu protibežnými listami. Klapka nie je klasifikovaná ako vzduchotesná.


RKTM
Regulačná klapka štvorhranná tesná

RKTM

RKTM – Regulačná klapka štvorhranná tesná slúži k regulácii prietoku vzduchu, alebo k tesnému uzatvoreniu hranatého potrubia pomocou škrtenia prierezu protiběžnými listami. Listy klapky sú utesnené silikónovým tesnením.


RKKM
Regulačná klapka kruhová

RKKM

RKM – Regulačná klapka kruhová slúži k regulácii prietoku vzduchu v kruhovom potrubí pomocou škrtenia prierezu. Klapka nie je klasifikovaná ako vzduchotesná.


RKKTM
Regulačná klapka kruhová tesná

RKKTM

RKKTM – Regulačná klapka kruhová tesná slúži k regulácii prietoku vzduchu alebo k tesnému uzatvoreniu kruhového potrubia pomocou škrtenia prierezu. Listy klapky sú utesnené silikónovým tesnením.


RPM-V
Regulátor variabilného prietoku vzduchu

RPM-V

RPM-V – Regulátor prietoku vzduchu je určený pre reguláciu promenlivého prietoku vzduchu v kruhovom potrubí. V prípade použitia variabilného prietoku vzduchu podla potreby je prietok vzduchotechnického zariadenia hospodárnejší.


RPM-K
Regulátor variabilného prietoku vzduchu

RPM-K

RPM-K – Mechanické samočinné regulátory konštantného prietoku vzduchu sú určené pre systémy prívodu alebo odvodu vzduchu. Aerodynamické sily pôsobiace na list regulátoru vplyvom prúdenia sú vyrovnávané ovládacím zariadením nastaveným podla požadovaného prietoku.